Szkolimy przyszłych beneficjentów


W związku z ogłoszonym naborem wniosków który trwa od 30 stycznia 2012 r. do 05 marca 2012 r. LGR „Warta – Noteć” zorganizowała cykl szkoleń dla przyszłych wnioskodawców.
Projekt zakłada ograniczona liczbę uczestników ( 15 osób) i jest zaplanowany w trzech lokalizacjach .
Szkolenie prowadzą Irena Wojciechowska Wiceprezes Zarządu oraz Adam Futymski Dyrektor Biura. Program obejmuje wszystkie 4 zakresy i ma charakter wykładów połączonych z ćwiczeniami na konkretnym przykładzie.
Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe i poczęstunek a na zakończenie certyfikat ukończenia szkolenia.
Podczas szkolenia we Wronkach (restauracja Ratuszowa) odbyła się kontrola pracowników Departamentu POW z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – kontrola nie wykazała uchybień.

 

Rybomaniacy na targach


Poznań złapany na wędkę

LGR z sukcesem zaprezentowało się na Targach - Salon Wędkarski RYBOMANIA w dniach 25-26 lutego br. w Poznaniu (MTP).
Specjalnie wydana publikacja pt: „Obszar Lokalnej Grupy Rybackiej „Warta-Noteć” czyli : co warto zobaczyć , gdzie można łowić ryby lub wypoczywać, gdzie można przenocować i dobrze zjeść” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem , zaprezentowana została każda gmina pod względem atrakcyjności turystycznej oraz kulturowej , wskazano miejsca noclegowe gastronomiczne oraz łowiska i akweny wodne


Mapka turystyczna obszaru cieszyła się zainteresowaniem potencjalnych turystów.

Na stoisku reprezentowali nasza Grupę  Irena Wojciechowska Wiceprezes , Adam Futymski Dyrektor Biura i Marta Durejko – pracownik LGR ,  stoisko usytuowane było w  pawilonie 6 przy wejściu A obok PZW

W roku 2012 Salon Wędkarski RYBOMANIA poświęcony jest między innymi dyscyplinie jaką jest profesjonalne łowienie karpi. Ta wspaniała, waleczna ryba, dorastająca do ogromnych rozmiarów, jest przedmiotem pożądania coraz większej liczby profesjonalnych wędkarzy. Złowienie dużej sztuki to nie lada wyzwanie dla wędkarskiego zestawu i samego wędkarza. Na tegorocznych targach miłośnicy wędkarstwa dowiedzieli się jak podjąć się tego wyzwania.

W tym roku liczba wystawców znacznie się zwiększyła co z pewnością sprawia, że wachlarz ofert jest szerszy 25.02.2012 o godz. 10.45 nastąpiło oficjalne otwarcie targów RYBOMANIA. Wielu wystawców prezentowało w pawilonie 4 bogatą ofertę produktową. Przestrzeń opanowały najnowocześniejsze sprzęty wędkarskie, szeroka gama rybiego pokarmu przeznaczonego do zanęcania łowisk, sprzęt pływający, oraz odzież w charakterystycznych barwach natury. Pasjonaci łowienia karpi i innych ryb znajdą też wśród wystawców przedstawicieli turystyki wędkarskiej oraz wydawcę filmów DVD poruszających tę tematykę.

Rzesze uczestników przyciągnęły ciekawe spotkania w strefie panelowej oraz pokazy dyscypliny rzutowej. Wszystkich zwiedzających mogli wziąć udział w  konkursie, który sprawdził ich specjalistyczną wiedzę oraz dostarczył emocji w finale w rzutach do celu na tarczy Arenberga. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody!

 

Zapraszamy na Targi Rybomania w PoznaniuLokalna Grupa Rybacka "Warta - Noteć" bierze udział w Targach - Salon Wędkarski RYBOMANIA które odbędą się w dniach 25-26 lutego br. w Poznaniu (MTP).
Bylibyśmy zaszczyceni móc gościć Państwa na naszym skromnym stoisku. 
Nasze stoisko usytuowane jest w  pawilonie 6 przy wejściu A obok PZW Poznań.
(targi Rybomania czynne będą dla zwiedzających w godzinach od 10.00 do 17.00)
    

POBIERZ PLAKAT

POBIERZ PLAN STOISK

 

Zapraszamy na szkolenia!
 pobierz kartę zgłoszenia

 

Noworoczne spotkanie gospodarcze

W dniu 20 stycznia 2012 r. w Restauracji „Zakątek” odbyło się noworoczne spotkanie gospodarcze. Na zaproszenie Wójta Gminy Lubasz Zbigniewa Jahnsa licznie przybyli przedsiębiorcy. Na spotkaniu samorząd gminy Lubasz reprezentował Wójt Gminy Lubasz Zbigniew Jahns oraz Przewodniczący Rady Gminy w Lubaszu Wiesław Łyczykowski. Spotkanie miało charakter informacyjno – integracyjny i było jednym z wielu działań gminy Lubasz mających na celu wspieranie i rozwój przedsiębiorczości, czemu niewątpliwie sprzyjać będzie wzajemne poznanie się przedstawicieli lokalnego biznesu.

W spotkaniu wzięli udział Irena Wojciechowska – Wiceprezes LGR „Warta-Noteć” oraz Dyrektor biura Lokalnej Grupy Rybackiej „Warta-Noteć” – Adam Futymski .

Przedstawiciele Lokalnej Grupy Rybackiej „Warta-Noteć” przedstawili i przybliżyli zebranym możliwości aplikowania o środki unijne z Programu Operacyjnego RYBY, przedsiębiorcom zostały przekazane materiały informacyjne o możliwości pozyskania środków unijnych. W przerwie udzielono indywidualnych konsultacji osobom zainteresowanym aplikowaniem o dofinansowanie w ramach programu PO Ryby.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób w tym m.in.: Tomasz Sikora oraz Edmund Pilawski właściciele Firmy PLASTMET sp. jawna, Florencjusz Kołodziejczyk – współwłaściciel Firmy KORA sp. jawna, Henryk Augustyniak właściciel firmy SERVIGUM, Jan Wala – Prezes Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Lubaszu. Licznie uczestniczyły w nim także  osoby prowadzące na terenie gminy gospodarstwa agroturystyczne.

Pan Tomasz Sikora powiedział parę słów na temat działalności oraz możliwości współpracy z Forum Gospodarczym Powiatu Związkiem Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Spotkanie zakończyły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Miłkowie i Gimnazjum z Lubasza oraz  poczęstunek.

 

<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL