Warning: opendir(/home/wartanot/public_html/images/stories/2012/rajd_lubasz/2) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /home/wartanot/public_html/plugins/content/jwsig.php on line 100

Przygotowania do II Rajdu Warta – Noteć – kolejne spotkanie robocze 16.07.2012

W siedzibie OSiR Lubasz Zarząd LGR spotkał się z partnerami rajdu , tym razem oprócz przedstawicieli Gminy Lubasz na spotkanie przybył Pan P. Mordal z PTTK Szamotuły który jest współorganizatorem rajdu z ramienia PTTK, oraz szef Koła PZW Lubasz. Z ramienia LGR w spotkaniu uczestniczyli : Grażyna Graj – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej , Janina Kłos – Skarbnik , Irena Wojciechowska – Wiceprezes oraz Prezes Zarządu Stanisław Żołądkowski.
Omówiono scenariusz , konkursy , organizację stoisk, regulaminy konkursów oraz imprezy towarzyszące.
Dzisiaj jedna z grup dotarła już do Sierakowa.
Zapraszamy wszystkich na metę 21 lipca br. nad jeziorem w Lubaszu gdzie czekamy ok. 12,00-13,00 na ok. 300 osobową grupę piechurów pod przewodnictwem PTTK  która przez dwa tygodnie przemierza kraj czterema szlakami.
Więcej informacji niebawem.

 

Przygotowania do II Rajdu Warta – Noteć – kolejne spotkanie robocze 12.07.2012

Kolejne spotkanie dotyczące organizacji II Rajdu Turystycznego Warta – Noteć dotyczyło omówienia szczegółów organizacyjnych. Rajd którego meta odbędzie się 21 lipca br. nad jeziorem w Lubaszu organizowany jest po raz drugi przez LGR Warta-Noteć. W ub. roku meta była w Połajewie. Grupa ok. 300 osobowa pod przewodnictwem PTTK przez dwa tygodnie przemierza kraj czterema szlakami by ok. godz. 12-13,00 dotrzeć do Lubasza 12 lipca. Tam odbędzie się impreza wieńcząca: wręczenie nagród ufundowanych przez LGR, wykłady, występy zespołów, ognisko z kiełbaskami, grochówka, konkursy, zabawa taneczna oraz pokaz sztucznych ogni ok. 22,00.
Atrakcje dodatkowe to dmuchany zamek, wata cukrowa, stoiska z lokalnymi wyrobami  i inne niespodzianki.
Więcej informacji niebawem - wszystkich zapraszamy!!!
W dzisiejszym spotkaniu ze strony gminy Lubasz udział wzięli m. in. Wójt Pan Zb. Jahns, Pani G. Graj, szefostwo GOK Lubasz, a ze strony LGR Warta-Noteć wiceprezes Irena Wojciechowska.

 

LGR Warta Noteć w Niemczech

W dniu 7 lipca br. przedstawiciele LGR Warta-Noteć na zaproszenie LGR Obra - Warta wraz z Przedstawicielami 6 współpracujących LGR lubusko - dolnośląsko - wielkopolskiej sieci partnerskiej wzięli udział w spotkaniu warsztatowym w Schleife. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 10.00 w sali Centrum Kultury Serbołużyckiej, w której wszystkich zgromadzonych powitał Pan Burmistrz Reinhard Bork. Podczas wykładów przedstawiona została Gmina Schleife wraz z jej specyfiką oraz inwestycjami zrealizowanymi ze środków UE, stanowiącymi odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności.

Po pięciu blokach tematycznych uczestnicy spotkania zwiedzili Centrum Kultury Serbołużyckiej, gdzie od wielu lat pielęgnowane są tradycje Serbołużyczan. Uwagę zwiedzających zwróciły m.in. piękne lalki przywdziane w kolorowe, regionalne stroje oraz pisanki malowane na Święto Wielkiej Nocy.

W spotkaniu brał udział Pan Manfred Hermash z Gminy Schleife, który zaprezentował żywy język i tradycje Serbołużyczan. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w wyjeździe, którego głównym celem było gospodarstwo rybackie produkujące karpia ekologicznego. Jego gospodarze przedstawili prezentację o produkcie regionalnym - tzw. Bio-karpiu z Górnych Łużyc, reklamowanego jako produkt, którego walory smakowe i zdrowotne wynikają z trwałego, zrównoważonego wykorzystywania stawów hodowlanych. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Njepla-Hof, gdzie mogliśmy poznać zwyczaje i obyczaje naszych gospodarzy, w tym tradycyjne pieśni i potrawy pochodzące z lokalnych gospodarstw.

 

Szkółka Młodego Wędkarza zakończona

Lokalna Grupa Rybacka „Warta-Noteć” zorganizowała w czerwcu br. Szkółkę Młodego Wędkarza. Szkółka adresowana była do dzieci i młodzieży w wieku od lat 10 do lat 16, w sumie w zajęciach wzięło udział 40 osób. Zajęcia odbywały się: we Wronkach w terminie 25.06 – 29.06.2012 r., i w Czarnkowie w terminie 26.06 – 30.06.2012 r..

Celem Szkółki była w szczególności popularyzacja wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży. Program obejmował 20 godzin zajęć szkoleniowych z podziałem na zajęcia teoretyczne na sali oraz część praktyczną zajęć odbywającą się na łowisku oraz nad rzeką „Wartą”. Zajęcia w ramach Szkółki prowadzili:  Prezes Koła Wędkarskiego „Warta” Pan Arkadiusz Duda oraz  Prezes Koła Wędkarskiego „Nałęcz” Sławomir Filip.

Na zakończenie zajęć zorganizowano zawody wędkarskie dla uczestników. Zwycięzcom wręczono nagrody. Wszyscy uczestnicy Szkółki otrzymali pamiątkowe świadectwa ukończenia szkolenia.

 

Konkurs fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Szanowni Państwo.
Właśnie ruszyła 1. edycja Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego.
Formuła konkursu jest otwarta.  Udział w nim może wziąć każdy miłośnik fotografii i aktywnego wypoczynku. Wystarczy zgłosić swoją pracę konkursową do jednej z trzech kategorii: Zabytkowe obiekty, Atrakcje przyrodnicze, Turystyka aktywna.
Prace zgłoszone do konkursu oceniane będą przez Kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, a przede wszystkim środowiska fotografów. Dla laureatów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe:
I miejsce – 2 500 zł,
II miejsce – 1 500 zł,
III miejsce – 1 000 zł.

Prace konkursowe, wraz z niezbędną dokumentacją, należy składać do dnia 7 września 2012 r. (decyduje data wpływu do siedziby Departamentu) osobiście lub droga pocztową na adres:
 
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Sportu i Turystyki
ul. Piekary 17, 61-823 Poznań
z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie http://www.umww.pl/turystyka/konkurs-fotograficzny-o-nagrode-marszalka-wojewodztwa-wielkopolskiego.html.

Zachęcam do zapoznania się z nimi i udziału w konkursie.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.
Z poważaniem
Krzysztof Piechocki

 

<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 50