Warning: opendir(/home/wartanot/public_html/images/stories/2012/rajd_lubasz) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /home/wartanot/public_html/plugins/content/jwsig.php on line 100

Przygotowania do II Rajdu Warta – Noteć – kolejne spotkanie robocze 12.07.2012

Kolejne spotkanie dotyczące organizacji II Rajdu Turystycznego Warta – Noteć dotyczyło omówienia szczegółów organizacyjnych. Rajd którego meta odbędzie się 21 lipca br. nad jeziorem w Lubaszu organizowany jest po raz drugi przez LGR Warta-Noteć. W ub. roku meta była w Połajewie. Grupa ok. 300 osobowa pod przewodnictwem PTTK przez dwa tygodnie przemierza kraj czterema szlakami by ok. godz. 12-13,00 dotrzeć do Lubasza 12 lipca. Tam odbędzie się impreza wieńcząca: wręczenie nagród ufundowanych przez LGR, wykłady, występy zespołów, ognisko z kiełbaskami, grochówka, konkursy, zabawa taneczna oraz pokaz sztucznych ogni ok. 22,00.
Atrakcje dodatkowe to dmuchany zamek, wata cukrowa, stoiska z lokalnymi wyrobami  i inne niespodzianki.
Więcej informacji niebawem - wszystkich zapraszamy!!!
W dzisiejszym spotkaniu ze strony gminy Lubasz udział wzięli m. in. Wójt Pan Zb. Jahns, Pani G. Graj, szefostwo GOK Lubasz, a ze strony LGR Warta-Noteć wiceprezes Irena Wojciechowska.

 

LGR Warta Noteć w Niemczech

W dniu 7 lipca br. przedstawiciele LGR Warta-Noteć na zaproszenie LGR Obra - Warta wraz z Przedstawicielami 6 współpracujących LGR lubusko - dolnośląsko - wielkopolskiej sieci partnerskiej wzięli udział w spotkaniu warsztatowym w Schleife. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 10.00 w sali Centrum Kultury Serbołużyckiej, w której wszystkich zgromadzonych powitał Pan Burmistrz Reinhard Bork. Podczas wykładów przedstawiona została Gmina Schleife wraz z jej specyfiką oraz inwestycjami zrealizowanymi ze środków UE, stanowiącymi odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności.

Po pięciu blokach tematycznych uczestnicy spotkania zwiedzili Centrum Kultury Serbołużyckiej, gdzie od wielu lat pielęgnowane są tradycje Serbołużyczan. Uwagę zwiedzających zwróciły m.in. piękne lalki przywdziane w kolorowe, regionalne stroje oraz pisanki malowane na Święto Wielkiej Nocy.

W spotkaniu brał udział Pan Manfred Hermash z Gminy Schleife, który zaprezentował żywy język i tradycje Serbołużyczan. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w wyjeździe, którego głównym celem było gospodarstwo rybackie produkujące karpia ekologicznego. Jego gospodarze przedstawili prezentację o produkcie regionalnym - tzw. Bio-karpiu z Górnych Łużyc, reklamowanego jako produkt, którego walory smakowe i zdrowotne wynikają z trwałego, zrównoważonego wykorzystywania stawów hodowlanych. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Njepla-Hof, gdzie mogliśmy poznać zwyczaje i obyczaje naszych gospodarzy, w tym tradycyjne pieśni i potrawy pochodzące z lokalnych gospodarstw.

 

Szkółka Młodego Wędkarza zakończona

Lokalna Grupa Rybacka „Warta-Noteć” zorganizowała w czerwcu br. Szkółkę Młodego Wędkarza. Szkółka adresowana była do dzieci i młodzieży w wieku od lat 10 do lat 16, w sumie w zajęciach wzięło udział 40 osób. Zajęcia odbywały się: we Wronkach w terminie 25.06 – 29.06.2012 r., i w Czarnkowie w terminie 26.06 – 30.06.2012 r..

Celem Szkółki była w szczególności popularyzacja wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży. Program obejmował 20 godzin zajęć szkoleniowych z podziałem na zajęcia teoretyczne na sali oraz część praktyczną zajęć odbywającą się na łowisku oraz nad rzeką „Wartą”. Zajęcia w ramach Szkółki prowadzili:  Prezes Koła Wędkarskiego „Warta” Pan Arkadiusz Duda oraz  Prezes Koła Wędkarskiego „Nałęcz” Sławomir Filip.

Na zakończenie zajęć zorganizowano zawody wędkarskie dla uczestników. Zwycięzcom wręczono nagrody. Wszyscy uczestnicy Szkółki otrzymali pamiątkowe świadectwa ukończenia szkolenia.

 

Konkurs fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Szanowni Państwo.
Właśnie ruszyła 1. edycja Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego.
Formuła konkursu jest otwarta.  Udział w nim może wziąć każdy miłośnik fotografii i aktywnego wypoczynku. Wystarczy zgłosić swoją pracę konkursową do jednej z trzech kategorii: Zabytkowe obiekty, Atrakcje przyrodnicze, Turystyka aktywna.
Prace zgłoszone do konkursu oceniane będą przez Kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, a przede wszystkim środowiska fotografów. Dla laureatów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe:
I miejsce – 2 500 zł,
II miejsce – 1 500 zł,
III miejsce – 1 000 zł.

Prace konkursowe, wraz z niezbędną dokumentacją, należy składać do dnia 7 września 2012 r. (decyduje data wpływu do siedziby Departamentu) osobiście lub droga pocztową na adres:
 
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Sportu i Turystyki
ul. Piekary 17, 61-823 Poznań
z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie http://www.umww.pl/turystyka/konkurs-fotograficzny-o-nagrode-marszalka-wojewodztwa-wielkopolskiego.html.

Zachęcam do zapoznania się z nimi i udziału w konkursie.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.
Z poważaniem
Krzysztof Piechocki

 

Zapraszamy na Rajd "Warta-Noteć" 21.07.2012 - meta nad Jeziorem w Lubaszu

W dniu 21 lipca br. organizowany jest przez Lokalną Grupę Rybacką II Rajd „Warta-Noteć”. Celem Rajdu jest promocja kultury, tradycji sektora rybackiego oraz kuchni naszego regionu. W ramach imprezy odbędą się konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, wykład,  koncert oraz  poczęstunek dla uczestników rajdu. Uroczysta ceremonia zakończenia rajdu pieszego z wręczeniem pucharów, nagród i odznak, odbędzie się o godz. 13.00 przy lubaskim amfiteatrze (nad Jeziorem Dużym).

 

<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 50